. . شنبه 18 مرداد 1393 05:44 ب.ظ نظرات ()

windstream-wind-solar-hybrid-jamaica

تولید انرژی الکتریکی در خانه ها و یا مراکز جاری به یک رشد با ثبات رسیده است . کمپانی WindStream Technologies پروژه ی بزرگ ترین سازه بادی – خورشیدی هیبریدی در جهان را بر روی سقف یک اداره در کینگستون جاماییکا اجرا کرده است. پیش بینی می شود که این سازه سالیانه ۱۰۶ هزار کیلووات ساعت برق تولید کند.
افزایش تمایل به انرژی تجدید پذیر و توزیع انرژی تولید شده توسط دیگر پروژه های انجام شده در چند وقت اخیر مشاهده می شود . در ماه ژانویه بزرگ ترین پل خورشیدی دنیا در لندن کامل شده و در همان ماه بزرگ ترین واحد خورشیدی – حرارتی کاملا عملیاتی شد و شرکت جگوار نصب بزرگ ترین سازه خورشیدی پشت بام را در ماه آوریل به پایان رساند.
کمپانی WindStream Technologies تجهیزاتی را که برای تولید انرژی از باد و خورشید هستند، تولید می کند که مورد استفاده شهرداری ها، مراکز تجاری و منازل قرار می گیریند. این فناوری گوی سبقت را برای عقد قرارداد های مختلف و سرمایه گذاری برای افزایش بازدهی آن از دیگر فناوری ها ربوده است چرا که از کمترین فضا ها حتی پشت بام های کوچک می توان برای تولید انرژی استفاده کرد .

windstream-wind-solar-hybrid-jamaica-3
سازه ها از ۵۰ قسمت به هم متصل خورشیدی و جریان بادی تشکیل شده اند . تجهیزات خورشیدی در مدل های مختلف از یک یا تعداد بیش تری پنل خورشیدی و به تعداد سه یا بیش تر توربین بادی دارند. بر اساس توضیحاتی که سایت سازنده این فناوری داده است، این تجهیزات می توانند هم زمان از هر دو منبع خورشید و باد در هر بازه ای از سال یا روز استفاده کنند .
پیش بینی می شود این تجهیزات ۲۵ کیلو وات انرژی بادی و ۵۵ کیلووات انرژی خورشیدی تولید کنند . این کمپانی خاطر نشان کرده که سرمایه گذاری های انجام شده روی این پروژه با نقطه ی سر به سر چهار ساله برخواهد گشت و حدودا ۲ میلیون دلار صرفه جویی در مدت ۲۵ سال عمر این تجهیزات انجام خواهد شد .

در ادامه عکسهای دیگر و ویدئوی این سازه را می توانید مشاده کنید.

windstream-wind-solar-hybrid-jamaica-1windstream-wind-solar-hybrid-jamaica-2windstream-wind-solar-hybrid-jamaica-4
دانلود با لینک مستقیم (۱۲ مگابایت)

منبع::کارنج